Київ
Виберіть місто:
Київ
Харків
Львів
Дніпро
Одесса
Івано-Франківськ
Миколаїв
Вінниця
Житомир
Запоріжжя
Кривий Ріг
Маріуполь
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Ужгород
Херсон
Хмельницький
Черкаси

Вазокет® таблетки 600 мг

Затверджено МОЗ Украiни від 2019-07-22 р. № 1655. Р.п. № UA/4403/01/01

Склад лікарського засобу

діюча речовина: diosmine;

1 таблетка містить 600 мг діосміну;

допоміжні речовини: повідон, целюлоза мікрокристалічна, крохмаль кукурудзяний, магнію стеарат.

Лікарська форма

Таблетки.

Таблетки довгастої форми, сірувато-жовтого або світло-жовтого кольору, з рискою з обох боків.

Назва і місцезнаходження виробника

Ваймер Фарма ГмбХ.

Ім Стеінгеруcт 30, 76437 Растатт, Німеччина.

Новель Фарма, Франція.

11 рю де Монбазон 37260 МОН, Франція.

Фармакотерапевтична група

Капіляростабілізуючі засоби. Біофлавоноїди. Код АТС С05С А03.

Діосмін виявляє флеботонізуючу дію: підвищує тонус вен (дозозалежний ефект), зменшує венозний застій; поліпшує лімфатичний дренаж: підвищує тонус і частоту скорочення лімфатичних капілярів, збільшує їх функціональну щільність, знижує лімфатичний тиск; поліпшує мікроциркуляцію: підвищує резистентність капілярів (дозозалежний ефект) та зменшує їх проникність, за рахунок чого поліпшується трофіка тканин; зменшує адгезію лейкоцитів до венозної стінки і їх міграцію у паравенозні тканини, чинить помірну протизапальну та антиагрегантну дію. Підсилює судинозвужуючу дію адреналіну, норадреналіну, серотоніну, блокує утворення вільних радикалів, синтез простагландинів і тромбоксану.

Після перорального прийому препарат швидко всмоктується зі шлунково-кишкового тракту і визначається у плазмі крові через 2 години. Максимальна концентрація у плазмі крові досягається через 5 годин після прийому. Рівномірно розподіляється і накопичується у всіх шарах стінки порожніх вен і підшкірних вен нижніх кінцівок, меншою мірою — у нирках, печінці, легенях і інших органах. Селективне накопичення діосміну і/або його метаболітів у венозних судинах досягає максимуму через 9 годин після прийому і зберігається протягом 96 годин. Виводиться діосмін із сечею (79%), з калом (11%), з жовчю (2,4%).

Показання для застосування

  • Варикозне розширення вен нижніх кінцівок;
  • хронічна лімфовенозна недостатність нижніх кінцівок;
  • гострий геморой;
  • підвищена ламкість капілярів, порушення мікроциркуляції.

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату Належні засоби безпеки при затосуванні. Ефективність препарату буде максимальною, якщо пацієнт дотримується правильного режиму праці та відпочинку. Слід уникати тривалого перебування у положенні стоячи або сидячи, підняття важких речей, носіння вузького взуття, тривалого перебування на сонці та в гарячих приміщеннях. Лікувальна гімнастика, носіння медичних компресійних панчіх сприяють нормалізації мікроциркуляції та підвищують ефективність препарату.

Особливі застереження

Застосування у період вагітності або годування груддю.

В експериментальних дослідженнях не було виявлено тератогенного впливу діосміну на плід. Дотепер у клінічній практиці не було повідомлень про будь-які побічні ефекти при лікуванні препаратом вагітних жінок. Але, враховуючи, що не можна повністю виключити ймовірний негативний вплив, застосування препарату можливе тільки за життєвими показниками, якщо очікуваний терапевтичний ефект переважає над можливими ризиками. Лікування проводиться тільки за призначенням лікаря і відміняється за 2–3 тижні до пологів.

У зв’язку з відсутністю даних про проникнення препарату в грудне молоко не призначають жінкам, які годують груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Не пливає.

Діти. Не застосовують.

Спосіб застосування та дози

При варикозному розширенні вен нижніх кінцівок і в початковій стадії хронічної лімфовенозної недостатності: 1 таблетка на день вранці перед сніданком. Тривалість курсу лікування визначає лікар, залежно від характеру перебігу захворювання. Курс лікування становить 1–2 місяці. При тяжких формах термін лікування може становити до 4 місяців, при трофічних змінах та виразках — 6 місяців та більше. Курс лікування за призначенням лікаря можна повторити через 2–3 місяці.

При гострому геморої: 2–3 таблетки на день під час прийому їжі протягом 7 днів, при необхідності лікування продовжують по 1 таблетці 1 раз на добу до 1–2 місяців.

Передозування. Не описане. Імовірно, можливі прояви гіперчутливості, що потребує відміни препарату, застосування десенсибілізуючої терапії.

Побічні ефекти

Можливі алергічні реакції, шкірні висипи, свербіж; диспептичні явища, що в поодиноких випадках потребують перерви у лікуванні; головний біль.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Діосмін може підсилювати судиннозвужувальну дію адреналіну, норадреналіну.

Термін придатності

3 роки.

Препарат не можна застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 15 таблеток у блістері, № 30 (15х2) у пачці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Дата додавання: 03.05.2022 р.

Вкажіть адресу
МІСТО
Харків
майдан Конституції, Харків
Ваше місто